KRASZEWICE: Ukradli 5 metrów sześciennych sosny

Dzielnicowi zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież drewna na terenie kompleksu leśnego w gminie Kraszewice. Sprawcy wycieli 5 metrów sześciennych sosny wartej co najmniej 1500 złotych, którą załadowali do busa, a następnie próbowali wywieść z lasu. Podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

W miniony wtorek (26 lutego) po godz. 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie, że na terenie kompleksu leśnego w gminie Kraszewice najprawdopodobniej dochodzi do nielegalnej wycinki drzew, ponieważ wyraźnie słychać odgłosy piły motorowej.

– Dyżurny we wskazane miejsce natychmiast skierował patrol dzielnicowych – mówi kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Chwilę później policjanci w kompleksie leśnym zatrzymali peugeota boxera, którego przestrzeń ładunkowa była wypełniona drewnem. W busie przebywało trzech mężczyzn, którzy nie posiadali żadnej dokumentacji dotyczącej wycinki. Mężczyźni przyznali się dzielnicowym, że drzewa wycieli nielegalnie.
Pokrzywdzony wskazał, że sprawcy wycieli co najmniej 5 metrów sześciennych sosny wyceniając starty na kwotę 1500 zł.

Mundurowi sprawców zatrzymali w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Podejrzani, to mieszkańcy gminy Czajków (25, 26 i 37 lat). Usłyszeli oni zarzuty dotyczące nielegalnego wyrębu drzewa z lasu. Grozi im kara do 5 lat więzienia. RED7 komentarzy z KRASZEWICE: Ukradli 5 metrów sześciennych sosny

  1. Z tą wyceną drewna na kwotę 1500 zł to chyba coś nie tak ! Niedawno kupowałem drewno sosnowe w Nadleśnictwie i metr sześcienny nie kosztował 300 zł tylko znacznie mniej. Kto ty zawyża wycenę i po co ?

  2. Wszyscy znają tych ludzi. Powinni dawno ich zamknąć. Całe życie zyja na koszt państwa, nigdzie nie pracują, piją alkohol, a do tego kradną. Smutne.

    • Oni tego drzewa nie ukradli tylko pozyczyli wiec czego wy ludzie od nich chcecie. A ty Rychu nie bądź taki mądry bo cię widziałam pod sklepem nagrzmoconego wiec ich nie oczerniaj bo jesteś nie lepszy a każdy popełnia błędy. Sam byś pomyślał i pomógł byś im to drzewo załadować. Może ty nigdzie nie pracujesz i tak głupoty piszesz ze nigdzie nie pracują, wziął byś się do roboty a nie innych krytykujesz i to jeszcze nie mając dowodów na to ze nie robią tylko piją. Mamusia cie nie nauczyła ze nie wolno kłamac! !!! Ja na miejscu tych chłopaków to bym Ci dupe przeczepala za to głupie pisanie!!!

  3. Oni tego drzewa nie ukradli tylko pozyczyli wiec czego wy ludzie od nich chcecie. A ty Rychu zajmij się sobą bo widziałam jak lezysz nagrzmocony pod sklepem ino umiesz innych oczerniac a co może ty jesteś święty? ?? Co oni ci zrobili ze ty takie głupoty wypisujesz.jak byś nie był takim chamem to sam byś im pomógł wywieźć to drzewo, wiec nie kometuj bo ja ciebie bardziej skomentuje bo dużo wiem o Tobie! !!!!!!

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest