KRASZEWICE: W Przedszkolu ,,Mali Odkrywcy’’  uczyli się udzielać pierwszej pomocy

W ramach programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” w Przedszkolu ,,Mali Odkrywcy’’ w Kraszewicach zostały przeprowadzone zajęcia związane z tematyką pierwszej pomocy. 

W pierwszym dniu dzieci 6-letnie poznały zasady pierwszej pomocy, które przybliżyła dyrektor placówki Ewelina Jędrzejewska – koordynator programu. Dzieci oswajały się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtowały właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.  Ponadto przedszkolaki nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem nauczyciela ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała oraz prowadzenie resuscytacji krążeniowo oddechowej na fantomach.

W drugim dniu przedszkole odwiedził ratownik medyczny Piotr Baś. Dzieci miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych.  Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi.

W trzecim dniu dzieci miały okazję zapoznać się z wnętrzem karetki i urządzeniami, które ono skrywa. Była to nie lada gratka, ponieważ ambulans, który przyjechał do Kraszewic jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce i został ufundowany i przekazany Ostrzeszowskiemu Centrum Zdrowia przez fundację siepomaga.pl.

– Naszym gościom Piotrowi Basiowi, Marcie Mydlak i Maciejowi Mydlakowi dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką pierwszej pomocy – mówi Ewelina Jędrzejewska. (ej)Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest