KRASZEWICE: Zakaz wstępu na cmentarz

Zakaz poruszania się po cmentarzu wprowadził proboszcz Parafii w Kraszewicach.

Zakaz ten – oparty o rozporządzenie Rady Ministrów – wprowadzony został na prośbę Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie, który zwrócił się do administratorów cmentarzy z sugestią, aby rozważyli taką decyzję.

– Komendant zwrócił się z taka prośbą będąc przekonanym, że taka decyzja leży przecież w interesie wszystkich mieszkańców – potwierdza sierż. sztab. Adam Juszczak, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

W Kraszewicach zakaz obowiązuje od minionego poniedziałku. – Na cmentarzu przemieszczać mogą się tylko uczestnicy ceremonii pogrzebowej, w tym obsługa cmentarza i zakładów pogrzebowych – brzmi wiszący na bramie komunikat. Zakazane jest przemieszczenie się po cmentarzu osób w celu odwiedzenia miejsca pochówku zmarłych, czy w celu podejmowania innych czynności (z wyjątkiem ograniczonej do 5 osób z najbliższej rodzin ceremonii pogrzebowej i czynności typowo związanych z wykonywaniem zawodu, np. rozbiórka pomnika przed pogrzebem itp.)

Podobny zakaz obowiązuje już od kilku dni na cmentarzu w Kępnie. Dlaczego nie wszędzie? Okazuje się, że obostrzenie to nie wynika bezpośrednio z obowiązujących przepisów. Jak informuje rzecznik rządu Piotr Müller, rozporządzenie Rady Ministrów nie wprowadza zakazu wstępu na cmentarze, co nie oznacza, że taki zakaz nie może być wprowadzony. – Rozporządzenie nie wprowadza zakazu wstępu na cmentarze. To decyzje leżące w gestii zarządców – dowodzi.Jeden komentarz z KRASZEWICE: Zakaz wstępu na cmentarz

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest