KRASZEWICE: Wybitni sportowcy gminy

Okolicznościowe dyplomy, statuetki i nagrody odebrali dzisiaj – podczas sesji Rady Gminy – młodzi wybitni sportowcy z Kraszewic: Kacper Jastrzębski i Dawid Kleinert.

Wójt Paweł Koprowski dziękował im za wytrwałość i cierpliwość, ale też za umiejętność pogodzenia swoich pasji z obowiązkami. – I przede wszystkim również za to, że dumnie reprezentują naszą gminę – podkreślał.

Dawid Kleinert trenuje sporty walki. Należy do klubu kickboxingu Sparta Czajków, jego trenerem jest Michał Botkiewicz. W ostatnim czasie w Kaliszu zdobył tytuł Mistrza Polski juniorów w kategorii junior młodszy w wadze do 63,5 kg. – Z tego co wiem, trener ma wobec niego bardzo ambitne plany, bo – jak mówi – skoro tak szybko zdobył tytuł mistrza Polski, to może też zostać mistrzem Europy i tego bardzo serdecznie dzisiaj Dawidowi życzymy – mówił wójt.

Kacper Jastrzębski w ubiegłym roku odbierał należne mu gratulacje jako wicemistrz, w niedługim czasie okazał się bezkonkurencyjny i został Mistrzem Polski w dziesięcioboju podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce w Warszawie. Jego trenerem jest Dawid Sobieraj. – Znając zaciętość Kacpra to myślę, że długo nie potrwa, jak się jeszcze raz tutaj zjawi, pewnie z kolejnym tytułem. Jego kariera sportowa się rozwija, nie ustaje w pracy nad sobą – mówił wójt.

Koprowski gratulował również rodzicom mistrzów, przyznając, że mogą być dumni ze swoich synów.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest