Poświęcili gruntownie wyremontowaną salę

Tradycyjne już spotkanie noworoczne połączono tym razem z poświęceniem gruntownie wyremontowane sali wiejskiej w Rencie (gm. Kraszewice).

Licznie przybyłych całymi rodzinami gości powitała sołtys Renty Anna Błaszczyk. – Cieszymy się bardzo, że nas wspieracie w każdej chwili – mówiła.

Na spotkanie obok mieszkańców Renty dotarli także przedstawiciele Mącznik i Racławic. Poświęcenia sali dokonał wikariusz parafii w Giżycach, ks. Tomasz Ślęzak. – Prosimy cię Panie Boże, pobłogosław to pomieszczenie, tę salę, aby każdy kto będzie w nim przebywał, z niej korzystał, mógł zawsze wzrastać w świętości, aby wszyscy mieszkańcy Renty, którzy będą tutaj przebywali mogli kroczyć Boże twoimi ścieżkami… – padły słowa modlitwy.

– Jest mi niezmiernie miło gościć u państwa w tak pięknej sali po raz pierwszy – wyznał radny Radosław Gatkowski z Mącznik, który na spotkanie przybył z blachą ciasta. – Najważniejsze jest to, że Urząd Marszałkowski pamięta o takich małych sołectwach jak Renta, jak Mączniki, jak Racławice, ponieważ Racławice już wcześniej skorzystały z tego projektu. Renta, mamy tego efekt tutaj, natomiast Mączniki będą korzystały w tym roku i będziemy mieć plac zabaw – wyznał radny, już dziś zapraszając najmłodszych mieszkańców Renty do Mącznik.

Radny Jan Wojtaszek nie ukrywał, że taki plac przydałby się także i w Rencie, ale tak naprawdę praktycznie nie ma miejsca, gdzie mógłby zostać zlokalizowany.

Później były już tylko gry i zabawy dla dzieciaków, a dla wszystkich kawa i ciasto oraz pyszna kolacja.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest