Zwycięstwo Łużyczanki Kuźnica Grabowska w Turnieju VICTORIA CUP 2018

LKS Łużyczanka Kuźnica Grabowska zajęła pierwsze miejsce (rocznik 2005 i młodsi) podczas Turnieju Halowego Piłki Nożnej VICTORIA CUP 2018 w Ostrzeszowie.

Miło oznajmić, że w roczniku 2005 i młodsi całe podium obsadzili reprezentanci powiatu ostrzeszowskiego i kępińskiego. Najcenniejsze trofeum trafiło w ręce Łużyczanki Kuźnica Grabowska Gmina Kraszewice, która na pięć spotkań przegrała tylko jedno z Centrą Ostrów Wielkopolski. Tuż za nimi z dorobkiem 9 punktów znalazły się Marcinki Kępno, które również nie dały się pokonać, a poza tym uzyskiwały takie rezultaty jak 1:0 ze Startem Namysłów czy 6:0 z Victorią Ostrzeszów, która zajęła ostatecznie trzecie miejsce. Najlepszym bramkarzem wybrano Nikodema Zientala (Ostrovia), strzelcem Mateusza Kowalskiego (Marcinki), a zawodnikiem Michała Mądrego (Akademia). SG


– My wystąpiliśmy najmłodszym składem, głównie chłopcami z roczników 2006-2008 mając na celu ogranie się w meczach przeciwko zespołom silniejszym fizycznie co ma zaprocentować w przyszłości – mówi trener Łużyczanki Kuźnica Grabowska Sławomir Szmaj. (…) Podsumowując nasz występ w turnieju, celem było ogranie się wyróżniających chłopców z roczników 2006, 2007 i 2008 przeciwko starszym kolegom z rocznika 2005. Wynik był sprawą drugorzędną. W praktyce okazało się, że poza siłą fizyczną w niczym nie ustępowaliśmy rywalom, co może tylko cieszyć i co pokazuje jaki mamy potencjał. Ogromne brawa dla wszystkich zawodników. Podziękowania dla rodziców, którzy w tak licznym gronie przyjechali do Ostrzeszowa i dopingowali nasz zespół.

Skład Łużyczanki Kuźnica Grabowska: Dawid Szmaj, Igor Kowalczyk, Eryk Cichosz, Kacper Podgórski, Tomek Kurmanek, Alan Krawczyk, Jakub Garncarek, Marcel Owczarek, Mikołaj Bednarz i Szymon Podgórski.

Więcej: we wtorkowym wydaniu Pulsu Tygodnia

Fot. L. Owczarek, LKS ŁużycznkaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest