KSIĄŻENICE: Potrącona na przejściu 78-latka zmarła w szpitalu

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miniony piątek w Książenicach (gm. Grabów), gdzie kierująca renault na przejściu pieszo-rowerowym potrąciła 78-letnią rowerzystkę. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Tam po kilkudziesięciu godzinach zmarła.  

 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej: dwa z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Ostrzeszowa oraz jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej z Grabowa nad Prosną. – Kierującej rowerem kobiecie pierwszej pomocy udzielały osoby postronne – mówi mł. ogn. Tomasz Szmaj z KP PSP w Ostrzeszowie.

– 2 kwietnia około godz. 15.10 na drodze wojewódzkiej W 449 w Książenicach  kierująca renault 37-letnia mieszkanka gm. Kobyla Góra, jadąc ul. Wiejską w kierunku Grabowa nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu na prawidłowo oznakowanym przejściu pieszo-rowerowym jadącej rowerem 78-letniej mieszkance gm. Grabów doprowadzając do jej potrącenia – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania. Następnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej poszkodowanej kobiecie. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, kobieta została  przekazana pod opiekę medyków.

Kierującą jednośladem przewieziono do szpitala w Kaliszu, natomiast sprawczyni zdarzenia zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. 5 kwietnia około godziny 7.35 dyżurny ostrzeszowskiej komendy został powiadomiony przez szpital, że 78-letnia uczestniczka zdarzenia drogowego zmarła.

Fot. PSP OstrzeszówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest