Kuźnica Grabowska: Dumni, że mieli takiego dyrektora

Po 40 latach pracy na zasłużoną emeryturę przeszła dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Karola Wojtyły w Kuźnicy Grabowskiej Marianna Powązka. – Jesteśmy dumni, że mieliśmy takiego dyrektora – podkreśla sołtys Leon Owczarek

Uroczyste pożegnanie miało miejsce podczas inauguracji nowego roku szkolnego, kiedy to dyrektor Powązka stery szkoły przekazała dotychczasowej zastępczyni Ewie Trzeciak.
O swojej dyrektor pamiętali również sołtys Leon Owczarek z Radą Sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich, Ludowym Klubem Sportowy „Łużyczanka”, Ochotniczą Strażą Pożarną i Stowarzyszeniem im. prof. Mariana Falskiego w Kuźnicy Grabowskiej, którzy dzień wcześniej stawili się, aby podziękować jej za wszystko, co dla społeczności lokalnej zrobiła.
– Przez wiele lat kierowała naszą szkołą będąc dyrektorem, podejmując wiele trudnych decyzji – mówi sołtys Leon Owczarek. – To dzięki pani dyrektor nasza szkoła jest odnowiona, nowocześnie wyposażona, jest po prostu wspaniała i piękna. Doskonale wiemy, że praca z dziećmi to ciężkie i odpowiedzialne zadanie, które wykonywała pani dyrektor wzorcowo ucząc nasze dzieci i wnuki. Za te wiele lat współpracy i pracy na rzecz naszej szkoły w imieniu mieszkańców Kuźnicy Grabowskiej dziś z całego serca jej dziękujemy. Jesteśmy dumni, że mieliśmy takiego Dyrektora – dodaje.
– Jestem wdzięczy za troskę i dbałość, z jaką pani dyrektor kształtowała wśród wychowanków poczucie przynależności do naszej małej ojczyzny – wyznał wójt Konrad Kuświk, który razem z przewodniczącym Rady Arturem Chowańskim, sekretarzem gminy Pawłem Uścinowiczem i kierownik Świetlicy Środowiskowej w Kuźnicy Grabowskiej Ewą Maląg podziękowali Mariannie Powązce za wieloletnią, bardzo owocną pracę, pełen profesjonalizm, zaangażowanie i poświęcenie na rzecz społeczności Kuźnicy Grabowskiej i Jeleni. Na pamiątkę tego wydarzenia przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Kuźnicy posadzono brzozę (Betula papyrifera), której nadano imię Marianna.
REDZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest