KUŹNIKI: Zdarzenie na krajowej ,,jedenastce’’

W minioną środę okolo godz. 22.50 na drodze K-11 w Kuźnikach doszło do zderzenia samochodu marki Smart z ciężarowym dafem. Kierujący smartem został przewieziony do szpitala.

– Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem marki Smart 37-letni mieszkaniec Środy Wielkopolskiej, w wyniku nieprawidłowo wykonywanego manewru wyprzedzania nieustalonego pojazdu ciężarowego, doprowadził do uderzenia w bok samochodu ciężarowego marki Daf z naczepą, którym kierował 32-letni mieszkaniec gm. Namysłów – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – W wyniku uderzenia pojazd marki Smart wypadł z jezdni i wjechał do przydrożnego rowu, natomiast kierujący samochodem ciężarowym wykonując manewr obronny, celem uniknięcia czołowego zderzenia, zjechał na pobocze. Na skutek poderwania sypkiej nawierzchni doszło również do uszkodzenia jadącego pojazdu marki Kia, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego.

Kierujący smartem, bez widocznych obrażeń, został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim celem wykonania badań.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest