Lokal otwarty mimo epidemii

W miniony weekend funkcjonariusze Posterunku Policji w Mikstacie ujawnili lokal rozrywkowy czynny i obsługujący klientów mimo obowiązującego stanu epidemii. Wobec właścicieli interwencję podejmowano zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Sprawa została skierowana do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.

21 marca 2020 roku na terenie gminy Mikstat funkcjonariusze miejscowego Posterunku ujawnili otwarty lokal rozrywkowy. W środku znajdowali się klienci spożywający napoje alkoholowe, nigdzie nie było widać informacji o zamknięciu lokalu. – W rozmowie właściciele twierdzili, że wiedzą o obowiązującym zakazie, ale z czegoś muszą też żyć – mówi sierż sztab. Adam Juszczak, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Policjanci polecili zamknąć lokal i dopilnowali wykonania tego polecenia. Funkcjonariusze poinformowali, że decyzję o ukaraniu właścicieli podejmie sąd.

Niestety już następnego dnia, w niedzielę, musieli podejmować podobne działania w tym samym lokalu. Właściciele uznali, że lokal może być otwarty, jeżeli poinformują klientów, że sprzedaż alkoholu odbywa się na wynos. Niestety, mylili się. I tym razem interwencja dzielnicowych zakończyła się sporządzeniem dokumentacji dla Sądu.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym od 14 marca Rozporządzeniem Ministra Zdrowia Polska objęta jest stanem zagrożenia epidemiologicznego. Wiąże się z tym szereg obostrzeń, w tym całkowity zakaz prowadzenia działalności rozrywkowej. W tym związanej z konsumpcją i podawaniem napojów.

Walczmy z epidemią wspólnie. Ograniczajmy możliwość rozprzestrzeniania się wirusa.  Najlepiej po prostu #zostanwdomu

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest