Ludzie zablokowali pijanej 32-latce drogę

W minioną niedzielę około godz. 21 w Ostrzeszowie 32-letnia mieszkanka powiatu wolsztyńskiego, po suto zakrapianej imprezie w jednej z miejscowych restauracji zdecydowała się wsiąść za kierownicę volkswagena, pakując do auta swojego partnera, dwoje dzieci (roczne i 8-letnie) oraz psa. 

Widząc to pracownica lokalu próbowała zatrzymać 32-latkę, niestety nie zdało się to na nic. Kobieta zaczęła więc krzyczeć do znajdujących się w pobliżu osób, aby pomogli jej zatrzymać będącą pod wpływem alkoholu kierującą.

– W tym dniu w restauracji oraz jej pobliżu było sporo ludzi, którzy chętnie pomogli w zatrzymaniu pojazdu – mówi sierż. Agnieszka Szołdra, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Osoby te zablokowały auto, uniemożliwiając 32-latce podróż.

Na miejsce wezwano partol policji. Jak się okazało, kierująca autem byłą pijana. W wydychanym powietrzu miała 2,2 promile alkoholu. W podobnym stanie (2 promile) był też jej partner.

Kierującej zatrzymano prawo jazdy, zgodnie z art. 178 kk czyn ten podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest