Maciejewski w miejsce Okonia

Zaledwie jeden głos zadecydował o tym, że – po ponownym przeliczeniu głosów – Komitet Wyborczy Lewicy i Bezpartyjnych zyskał jeszcze jeden mandat, który stracił KWW Bezpartyjni dla Ziemi Ostrzeszowskiej. Mandat radnego zyskał więc Tomasz Maciejewski a stracił dotychczasowy przewodniczący rady Walenty Okoń.

Przypomnijmy, postanowieniem Sądu Okręgowego w Kaliszu z dnia 10 stycznia 2019 r. stwierdzono nieważność wyborów i wygaszono mandaty 8 radnych do Rady Powiatu w Ostrzeszowie w okręgu wyborczym nr 2 oraz zarządzono ponowne ustalenie wyników głosowania w obwodzi nr 1 w mieście i gminie Mikstat. Stało się tak po złożonym przez Komitet Wyborczy Lewicy i Bezpartyjnych proteście wyborczym.

O CO CHODZI?

Skarga, jaką do Sądu Okręgowego w Kaliszu złożył Komitet Wyborczy Lewica i Bezpartyjni była pokłosiem podejrzeń, jakoby komisje wyborcze w nieprawidłowy sposób traktowały fakt postawienia znaku „x” na jednej liście, ale przy nazwiskach dwóch lub więcej kandydatów. Pytani o to członkowie różnych komisji przekonywali bowiem, że takie głosowanie było nieważne. I tak pewnie było traktowane. Tymczasem głos ten powinien być zaliczony temu kandydatowi, który był wyżej na liście. A że w obwodzie obejmującym miasto Mikstat i Mikstat Pustkowie doliczono się 44 głosów nieważnych, w tym aż 29 z tego powodu, Komitet Wyborczy Lewica i Bezpartyjni (Lewica) złożył w sądzie wniosek o ponowne przeliczenie głosów w tym obwodzie.
W sytuacji, gdy Lewicy zabrakło zaledwie kilkunastu głosów, aby kosztem Bezpartyjnych dla Ziemi Ostrzeszowskiej (Bezpartyjni) zdobyć w powiecie jeden mandat więcej – głosy te mogły w znaczący sposób zaważyć na ostatecznych wynikach wyborów. I – jak się okazało – zaważyły.Jeden komentarz z Maciejewski w miejsce Okonia

  1. Wreszcie. Ktoś kto zdobywa ponad 500 głosów nie może przegrywać z facetem, który ma 300 parę głosów.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest