MĄCZNIKI: IV Festyn Rodzinny ,,Bezpieczny powrót do szkoły”

W niedzielę w Mącznikach zorganizowano IV Festyn Rodzinny ,,Bezpieczny powrót do szkoły”. Jak nas zapewniał jeden z głównych organizatorów festynu radny i przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Radosław Gatkowski, oprócz atrakcji dla dzieci, każdy wyniesie z tego spotkania wiedzę, która może przydać się w życiu codziennym w przypadku nagłego zagrożenia życia.

Stąd m.in. pouczające spotkanie najmłodszych z profilaktykiem społecznym Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie mł. asp. Magdaleną Hańdziuk czy asp. Albertem Warszawskim z Komendy Powiatowej PSP, który w przystępny sposób tłumaczył dzieciom, jak powinniśmy się zachować w obliczu zagrożenia życia innych osób.

Pani aspirant zorganizowała dla dzieci konkurs, mówiła również m.in. na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracała także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznanych, a także odpowiedniego zachowania się w przypadku zgubienia się. Policjanci przypomnieli również, w jaki sposób należy reagować w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem, np. psem.

Była też prezentacja sprzętu strażackiego. Oblegany był tego dnia dmuchany zamek, każdy kto chciał mógł także skorzystać np. z artystycznego malowania twarzy.

A na koniec organizatorzy zaprosili na wielkie biesiadowanie.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest