MĄKOSZYCE: Pożar wiaty wypełnionej drewnem

W miniony czwartek w Mąkoszycach wybuchł pożar wiaty, w której przechowywane było drewno opałowe.

Ogień wybuchł około godz. 21.30. Ze zgłoszenia, jakie dotarło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie wynikało, że pożarem objęty jest budynek mieszkalny, wewnątrz którego mogą znajdować się ludzie.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy JRG Ostrzeszów oraz OSP Kobyla Góra i OSP Mąkoszyce, jak również patrol policji i pogotowie ratunkowe.

Ostatecznie okazało się, że pali się wiata wypełniona drewnem, ogień trawi tez wiatę sąsiada, a mieszkańcy znajdują się poza budynkiem.

Strażacy na paląca się wiatę podali jeden prąd wody w celu lokalizacji. Właścicielce posesji ratownicy udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, po czym przekazali ja pod opiekę Zespołu Ratownictwa medycznego, który dotarł na miejsce zdarzenia. Po przybyciu kolejnych zastępów podano drugi prąd wody, co przyczyniło się do lokalizacji i ugaszenia pożaru.

Tlące się czapy drewna przerzucono w celu dokładnego dogaszenia pogorzeliska, następnie rozebrano również część wiaty. Miejsce zdarzenia sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej. Po stwierdzeniu braku zarzewi działania zakończono.Jeden komentarz z MĄKOSZYCE: Pożar wiaty wypełnionej drewnem

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest