„Mamo! Mamo! Mammobus!” czyli mobilny punkt diagnostyczny w Ostrzeszowie

Już jutro, 26. Maja, w Ostrzeszowie stanie mammobus. Hasło, które przyświeca wizycie mobilnego punktu diagnostycznego, to „Mamo! Mamo! Mammobus!” i ma zachęcać do tego, by przy okazji badania pomyśleć nie tylko o sobie, ale i o kobietach w swoim otoczeniu.

Z badania w mammobusie mogą skorzystać kobiety wieku od 50 do 69 roku życia. To okres, w którym rośnie zagrożenie rakiem piersi, dlatego tak ważne są regularne badania.

– Stawiamy nacisk na profilaktykę na każdym polu. Tym razem chcemy nakłonić mieszkanki powiatu ostrzeszowskiego do badań piersi – mówi Dyrektor ds. medycznych Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Jarosław Iwaszkiewicz – Raka piersi diagnozuje się w Polsce u 19 tysięcy kobiet rocznie, a mammografia to bezinwazyjne, szybkie i proste badanie, które ratuje życie. Tak niewiele potrzeba, by zadbać o siebie.

26. maja, w Dzień Matki, można zadbać nie tylko o siebie. Ta data może być doskonałym pretekstem do tego, by namówić mamę lub babcię na badanie. Wizyta w mammobusie nie wymaga skierowania i jest bezpłatna.

To pierwsza z wizyt mammobusa w Ostrzeszowie od dłuższego czasu, ale na pewno nie ostatnia. O regularne wizyty mobilnego punktu diagnostycznego zabiegają władze Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. O kolejnych wizytach mieszkańcy będą informowani na bieżąco.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest