MIELCUCHY: Pijany wjechał w opłotowanie posesji

Grzywnę w wysokości 2,5 tysiąca złotych wymierzył Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie 26-letniemu Ukraińcowi, który będąc pod wpływem alkoholu w Mielcuchach spowodował kolizję uszkadzając opłotowanie posesji oraz skrzynkę energetyczną.

15 kwietnia o godzinie 12.55 dyżurny ostrzeszowskiej komendy policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Mielcuchach w gminie Czajków.

– Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną ustalili, że kierujący hondą 26-letni obywatel Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze, a następnie uderzył w opłotowanie posesji uszkadzając również skrzynkę energetyczną – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Okazało się, że mężczyzna był pijany. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione przestępstwo zatrzymano mu prawo jazdy.

Z uwagi na fakt, że kierujący nie posiada stałego ani czasowego miejsca zamieszkania lub pobytu na terenie Polski, został on zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

Dzień później (16 kwietnia) w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie mężczyźnie został przedstawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a ponadto na rozprawie sądowej, która odbyła się tego samego dnia w trybie przyspieszonym, za spowodowanie kolizji drogowej nałożono na niego karę grzywny w kwocie 2500 złotych.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest