MIKSTAT: 40-letni Gruzin wielokrotnie naruszył nakaz kwarantanny (AKTUALIZACJA)

Mieszkający w Mikstacie Gruzin notorycznie łamał nałożony na niego przez sanepid bezwzględny zakaz opuszczania miejsca zamieszkania. W końcu został zatrzymany, a prokurator złożył do Sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Mimo, że 3 sierpnia nałożono na niego nakaz kwarantanny, 40-latek wielokrotnie wychodził z domu do sklepu, nie stronił też od spotkań towarzyskich czy spacerów. 13 sierpnia mężczyzna otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie zarzuciła mu, że w okresie między 3 a 21 sierpnia tego roku, działając w krótkich odstępach czasu, sprowadził niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiczne w związku z szerzeniem się choroby zakaźnej Covid-19.

– Na podstawie zapisu z monitoringu, a także relacji przesłuchiwanych świadków wynika, że 40-letni Gruzin wielokrotnie wychodził do sklepów spożywczych, na spacery i spotkania towarzyskie – mówi prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. – Mężczyzna częściowo przyznał się do winy. Złożył wyjaśnienia, w których bagatelizował stworzone przez siebie zagrożenie epidemiczne.

AKTUALIZACJA

Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie nie przychylił się do wniosku Prokuratury i nie podjął decyzji o tymczasowym aresztowaniu 40-latka. Mężczyzna przebywa w izolatorium w Poznaniu.2 komentarze z MIKSTAT: 40-letni Gruzin wielokrotnie naruszył nakaz kwarantanny (AKTUALIZACJA)

  1. Ci co to wymyślili sami powinni siedzieć i jeszcze mu zapłacić odszkodowanie za bezprawne pozbawienie wolności. Ściemniacze pandemiczni.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest