MIKSTAT/MUCHY: Pijani na drogach

W Mikstacie kierujący volkswagenem Mołdawianin w wydychanym powietrzu miał ponad 1,7 promila alkoholu. Zatrzymany w Muchach 57-latek wydmuchał o promil mniej.

MIKSTAT

15 bm. kilka minut po północy na mikstackim rynku funkcjonariusze z miejscowego Posterunku zatrzymali do kontroli volkswagena. – Podczas wykonywanych czynności od kierującego czuć było woń alkoholu, w związku z powyższym 20-letniego obywatela Mołdawii, zamieszkującego na terenie Mikstatu, poddano kontroli trzeźwości – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało 0,88 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje ponad 1,7 promila. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

Z uwagi na powyższe został on zatrzymany i doprowadzony do ostrzeszowskiej komendy do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

MUCHY

14 czerwca o godz. 12 w Muchach (gm. Czajków) dzielnicowy zatrzymał do kontroli kierującego volkswagenem 57-letniego mieszkańca gminy Czajków. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał blisko 0,7 promila alkoholu.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest