MIKSTAT: Nie zatrzymał się do kontroli

W Mikstacie kierujący motorowerem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, po krótkim pościgu został jednak zatrzymany. Okazało się, że jechał bez kasku a motorower nie miał przeglądu technicznego.

W miniony wtorek (14 maja) po godz. 20 w Mikstacie policjanci podjęli pościg za motorowerem, którego kierowca – pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych błyskowych dawanych przez oznakowany radiowóz – nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po krótkim pościgu uciekinier został zatrzymany.

– Okazało się, że motorowerem kierował 23-letni mieszkaniec gminy Mikstat, który nie posiadał obowiązkowego hełmu ochronnego na głowie oraz przeglądu technicznego – mówi kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Mikstacie. Zgodnie z przepisami, które obowiązują od 1 czerwca 2017 roku, 23-latek odpowie za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych z radiowozu, za co grozi kara nawet do 5 lat więzienia.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest