MIKSTAT: Padła ofiarą oszusta – miała dostać kilogram złota

Nieustalony dotąd sprawca, podający się za stacjonującego w Iraku amerykańskiego lekarza, skontaktował się za pośrednictwem komunikatora Whatsapp z 69-letnią mieszkanką gm. Mikstat informując, że ma ona otrzymać 1 kg złota, który mężczyzna przewiózł na teren Polski w ilości 30 kg. Kobieta uwierzyła, straciła blisko 30 tys. zł.

Do incydentu doszło w okresie między 20 października a 12 listopada br. na terenie gminy Mikstat.

– We wskazanym wyżej czasookresie nieustalony dotąd sprawca, podający się za obywatela Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, pełniący funkcję lekarza przy Organizacji Narodów Zjednoczonych stacjonujący na terenie Iraku, skontaktował się za pośrednictwem komunikatora Whatsapp z 69-letnią mieszkanką gm. Mikstat informując, że ma ona otrzymać 1 kg złota, który mężczyzna przewiózł na teren Polski w ilości 30 kg – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Jednakże z uwagi na fakt, że został on zatrzymany na lotnisku w Warszawie, kobieta na rachunek pracownika lotniska, na podane konto w banku Santander, ma dokonać przelewu w pięciu transakcjach na łączną kwotę 28.500 zł, co niniejszym uczyniła.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie zwraca się do mieszkańców powiatu o zachowanie szczególnej ostrożności w stosunku do osób kontaktujących się z nami za pośrednictwem rozmów telefonicznych bądź wiadomości na komunikatorach. – Zanim zdecydujemy się na przekazanie komukolwiek nawet niewielkich kwot pieniędzy, upewnijmy się czy aby nie mamy do czynienia z oszustem, który wykorzysta naszą niewiedzę lub łatwowierność, aby nas oszukać – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest