MIKSTAT: Rozpoznała ich pracownica sklepu

W minionym tygodniu do jednego ze sklepów na terenie Mikstatu weszło trzech mężczyzn, wśród których sprzedawczyni rozpoznała sprawców kradzieży artykułów spożywczych, do której doszło w marcu br.

Syn właścicieli sklepu powiadomił policję. – Zgłaszający oświadczył, że został poinformowany przez sprzedawczynię, że na terenie sklepu należącego do jego rodziców byli widziani mężczyźni, którzy w dniu 29 marca br. dokonali kradzieży artykułów spożywczych – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Kobieta rozpoznała mężczyzn po przejrzeniu nagraniu z monitoringu i jest pewna co do ich tożsamości. Udający się na miejsce zgłaszający zauważył zaparkowany na ul. Kościuszki w Mikstacie pojazd marki Honda, którym wówczas poruszali się sprawcy, a następnie zauważył mężczyzn utrwalonych na sklepowym monitoringu. Mężczyzna udał się za nimi informując jednocześnie policję.

Mikstaccy policjanci przy udzielonym wsparciu funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną oraz Wydziału Kryminalnego w Ostrzeszowie zatrzymali mężczyzn, którymi po wylegitymowaniu okazali się 64, 41 i 32 letni mieszkańcy powiatu kaliskiego.

W toku podjętych czynności ustalono, że kradzieży w marcu dokonało dwóch z nich, tj. 64- i 32-latek. W związku z powyższym zostali oni zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie celem wykonania dalszych czynności, w trakcie których okazało się, że 64-latek kierował pojazdem pomimo braku uprawnień, za co został ukarany mandatem.

Mężczyznom został przedstawiony zarzut kradzieży, a o ich losie zadecyduje sąd.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest