MIKSTAT: Śmiertelna ofiara pożaru (AKTUALIZACJA)

Mężczyzna znaleziony w jednym z mieszkań w Mikstacie, w którym dzisiaj (15 lutego) około godz. 18 wieczorem doszło do pożaru – zmarł.

– Zgłoszenie dotyczyło pożaru w kotłowni, ale ogień znajdował się na korytarzu i na klatce schodowej – powiedział portalowi wlkp24 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Ze zgłoszenia wynikało, że prawdopodobnie pali się kotłownia i nie ma osób poszkodowanych. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów ochrony przeciwpożarowej okazało się, że pali się budynek mieszkalny.

– Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu, ratownicy zabezpieczeni w odpowiedni sprzęt weszli do budynku w celu przeszukania budynku pod kątem osób poszkodowanych. Pożarem objęta była większa część parteru oraz klatka schodowa, występowało też bardzo duże zadymienie wewnątrz pomieszczeń – mówi mł. ogn. Radosław Gatkowski, rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie.

W jednym z pomieszczeń strażacy znaleźli nieprzytomnego mężczyznę. Mimo podjętej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych. – Po około 50 minutach medycznych czynności ratunkowych przerwano reanimację i niestety stwierdzono zgon 74 letniego mężczyzny – mówi rzecznik.

-Dzisiaj o godz. 18.55 Komenda Powiatowa Policji została powiadomiona o pożarze niezamieszkałego budynku jednorodzinnego w Mikstacie – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – W wyniku pożaru obrażeń ciała doznał 73-letni mieszkaniec Ostrowa Wlkp., który pomimo podjętej reanimacji poniósł śmierć na miejscu. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyny pożaru.

Akcja gaśnicza trwała około 2 godziny.  Dalsze czynności polegały na dogaszaniu pogorzeliska i przewietrzaniu pomieszczeń. Spaleniu uległo wyposażenie budynku w tym meble, sprzęt rtv i agd. Na miejsce zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej w sile 22 strażaków Straty jakie powstały w wyniku tego pożaru oszacowano na 200 tys. zł.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest