MIKSTAT: Usuwali nieczystości z 1,7-kilometrowego odcinka drogi

 

5 zastępów straży pożarnej brało udział w usuwaniu nieczystości, jakie rozlane zostały na 1,7-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 447 w Mikstacie.

Zgłoszenie o rozlanych nieczystościach wpłynęło do Stanowiska Kierowania KP PSP w Ostrzeszowie 24 września o godzinie 16.14. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Ostrzeszowa, w tym oficera w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie, 2 zastępy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kaliszkowic Kaliskich oraz 1 zastęp z jednostki OSP z Mikstatu.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastano zanieczyszczoną drogę wojewódzką na odcinku długości ok. 1700 m – mówi mł. ogn. Tomasz Szmaj z KP PSP w Ostrzeszowie. – Zanieczyszczenie stanowił nawóz organiczny.

Działania straży pożarnej polegały w pierwszej fazie na wyłączeniu z ruchu zanieczyszczonego odcinka drogi. Przybyła na miejsce policja zorganizowała objazd. Następnie przystąpiono do usuwania zagrożenia poprzez spłukiwanie drogi prądem wody oraz spryskania zanieczyszczenia środkiem dezynfekcyjnym. – Z pomocą przy usuwaniu zanieczyszczeń przyszli również pracownicy miejscowej firmy, którzy pomogli przy zamiataniu zanieczyszczeń oraz ich zbieraniu do pojemników – dodaje Szmaj. – Dzięki uprzejmości lokalnej społeczności zorganizowano piaskarkę, która przejechała cały odcinek drogi i posypała go piaskiem. Na tym działania zakończono.

Fot. PSP OstrzeszówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest