MIKSTAT: 100 lat Pani Pelagii

Z okazji urodzin pani Pelagii Kubasik z Mikstatu jej najbliższym nie wypadało już śpiewać tradycyjne „100 lat’’, skoro jubilatka przyszła na świat właśnie przed stu laty.

Pani Pelagia Kubasik urodziła się 18 grudnia 1917 roku. W przeddzień swoich setnych urodzin, w niedzielę 17 grudnia razem ze swoimi najbliższymi uczestniczyła w jubileuszowej mszy świętej, którą ks. proboszcz Krzysztof Ordziniak odprawił w zabytkowym drewnianym kościółku św. Rocha.
– Pamiętam, że Pani Pelagia ma swoje stałe miejsce po lewej stronie ołtarza w kościele Św. Trójcy, ale żeby specjalnie uczcić jej jubileusz, a także to wszystko co zrobiła dla innych ludzi oraz naszej parafii uznałem, że najlepszym miejscem na takie święto będzie Sanktuarium św. Rocha – przyznał ks. Ordziniak składając po mszy życzenia jubilatce.
Z gratulacjami pospieszyła także włodarz miasta razem z Haliną Zadką, kierownikiem USC w Mikstacie. – Życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności, bliskości osób bliskich, a przede wszystkim, żeby się spełniły wszystkie Pani marzenia – życzył Henryk Zieliński, który wręczył jubilatce bukiet czerwonych róż oraz dyplom gratulacyjny od premiera polskiego rządu.
Wiele ciepłych słów o jubilatce powiadziała także pani Krystyna Lipińska z rady parafialnej, która przywołała z przeszłości m.in. ślub pani Pelagii (jej mąż Edmund Kubasik wybudował po II wojnie światowej szkołę w Kaliszkowicach Kaliskich i przez 22 lata był jej kierownikiem).
PKZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest