Mikstat środowiska nie truje

Fotel tronowy z drewnianych palet i inne eko-meble, znaczki z przesłaniem ekologicznym oraz wiele różnych prac plastycznych wykonali uczestnicy II Konkursu Ekologicznego w Mikstacie. Podczas finałowej gali, która odbyła się w czwartek w sali mikstackiej widowiskowo-sportowej ogłoszono tegorocznych laureatów w poszczególnych kategoriach.

Ponad 100 uczniów z mikstackich szkół wzięło udział w II Konkursie Ekologicznym, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Gmina Mikstat odpady segreguje – środowiska nie truje”. Konkurs pod patronatem burmistrza Henryka Zielińskiego organizują wspólnie Miasto i Gmina Mikstat oraz Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku prace uczestników były oceniane w czterech kategoriach: klasy I-III – prace nawiązujące do hasła konkursu z wykorzystaniem różnych technik malarskich, klasy IV-VI – projekt znaczka pocztowego wykonany w technikach graficznych, klasy VII i gimnazjalne – eko-mebel z wykorzystaniem odpadów recyklingowych; ponadto przedszkolacy mieli przygotować krótki występ artystyczny i zaprezentować go podczas gali finałowej. W sumie do konkursu zgłoszono kilkadziesiąt prac, a uczestników razem z przedszkolakami było blisko 120.

Gala finałowa konkursu odbyła się w czwartek, 26 kwietnia w sali widowiskowo-sportowej. Na zaproszenie organizatorów specjalny występ przygotowali i zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Ołobockich. Następnie występowały dzieci z oddziałów przedszkolnych w Biskupicach Zabarycznych, Kaliszkowicach Kaliskich, Kaliszkowicach Ołobockich oraz z Przedszkola Publicznego w Mikstacie.

Na koniec ogłoszono wyniki konkursu plastycznego. W poszczególnych kategoriach nagrody otrzymali: klasy I-III – 1. Hubert Fabisz SP Biskupice Zabaryczne, opiekun Jolanta Grzesiak, 2. Kinga Olczak SP Kaliszkowice Kaliskie, op. Danuta Noweta, 3. Miłosz Maj SP Mikstat, op. Dorota Skrobacz; klasy IV-VI – 1. Kinga Jańczak SP Mikstat, op. Monika Raczak, 2. Kinga Stempin SP Mikstat, op. Monika Raczak, 3. Maja Nieruchalska SP Biskupice Zabaryczne, op. Dominika Dera-Kalina; klasy VII i gimnazjalne – 1. Sandra Roguszna i Gracjan Szwejda SP Biskupice Zabaryczne, 2. Angelika Mądra i Oliwia Obsadna SP Kaliszkowice Kaliskie, 3. Jakub Jasiak i Kacper Rojewski SP Biskupice Zabaryczne. Nagrodę specjalną burmistrza Mikstatu za wykonanie fotela tronowego z palet drewnianych przyznano Jackowi Joksowi i Pawłowi Kołodziejowi z klasy 3a gimnazjalnej w Mikstacie.

Nagrody i upominki uczestnikom wręczali: Henryk Zieliński – burmistrz miasta i gminy Mikstat, nadleśniczy Wojciech Bąk z Nadleśnictwa Przedborów – radny powiatowy oraz Czesław Biały – radny Rady Miejskiej w Mikstacie.

PK, GH, fot. Krzysztof WróbelZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest