Podwieczorek mikstackiej rodziny

W mikstackich rodzinach w roku ubiegłym na świat przyszło 73 dzieci. W połowie marca z rodzicami i ich maluchami spotkali się burmistrz Mikstatu i przewodniczący Rady Miejskiej. Warto podkreślić, że tutejszy samorząd jako pierwszy w południowej Wielkopolsce uchwalił własne „becikowe”.  

O tym, że szczęście rodzinne i rozwój dzieci są dla nas najważniejsze mówią wszystkie badania społeczne. Bardzo dobrze rozumieją to mikstaccy samorządowcy, którzy w tej kadencji konsekwentnie realizują politykę prorodzinną. Ma ona konkretny wymiar, chociażby w postaci uchwał przyjętych przez Radę Miejską w Mikstacie o „mikstackim becikowym” (500 zł od samorządu na powitanie każdego nowo narodzonego dziecka) czy stypendiach szkolnych dla najlepszych uczniów.

15 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mikstacie zrobiło się wyjątkowo gwarno. Na salę zaczęli wchodzić rodzice z malutkimi dziećmi w wózkach: młode mamy, ojcowie z dziećmi na ręku, starsze rodzeństwo. Tuż po godzinie 14 rozpoczęło się spotkanie mikstackich rodzin (w których w 2017 r. urodziły się dzieci) z burmistrzem Henrykiem Zielińskim i przewodniczącym rad Łukaszem Dybulem.

Samorząd Miasta i Gminy Mikstat przykłada szczególną wagę do rozwoju rodziny, zawsze z dużą atencją i radością witając każde dziecko przychodzące na świat w Mikstacie, Mikstacie Pustkowiu, Biskupicach Zabarycznych, Kaliszkowicach Kaliskich, Kaliszkowicach Ołobockich, Komorowie czy Przedborowie -podkreślał burmistrz. – Wyrazem naszej polityki prorodzinnej jest  „mikstackie becikowe”, które jako pierwsi w południowej Wielkopolsce wprowadziliśmy w tej kadencji, żeby godnie powitać nowych członków naszej lokalnej społeczności, a także docenić rodziców, którzy podjęli trud urodzenia i wychowania dziecka.

 Więcej: we wtorkowym wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest