Miliony dla samorządów powiatu ostrzeszowskiego

Blisko 14,5 mln zł otrzyma Powiat w kolejnej edycji ,,Polskiego Ładu’’ na trzy, zaplanowane inwestycje. W sumie do samorządów powiatu ostrzeszowskiego trafi tym razem blisko 75 mln zł.

Z rozstrzygnięcia cieszy się starosta Lech Janicki, okazuje się bowiem, że wszystkie złożone przez Powiat wnioski otrzymają dofinansowanie z Polskiego Ładu, dzięki czemu na planowane inwestycje w sumie trafi do Starostwa 14.480.000 zł.

W ramach infrastruktury społecznej Powiat otrzyma 4.080.000 zł na modernizację Domu Opieki Społecznej w Kochłowach (m.in. modernizacja oczyszczalni ścieków, wymiana kotła olejowego, modernizacja windy, łazienek i sanitariatów), modernizację i wymianę pokrycia dachowego w DPS w Marszałkach, modernizację Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie oraz modernizację DOPS w Kobylej Górze (winda, kotłownia gazowa, sanitariaty).

Kolejne środki 900.000 zł przeznaczone zostaną na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego wraz z modernizacją infrastruktury towarzyszącej w ZS Nr 2 w Ostrzeszowie. Trzeci to aż 9.500.000 zł, które przeznaczone zostaną na modernizację dróg powiatowych (Ostrzeszów-Zajączki, Namysłaki-Kaliszkowice Ołobockie, Siedlików-Kaliszkowice Ołobockie, Przedborów-Bukownica, Kuźnica Bobr. -Wyszanów, Przytocznica-Doruchów, Doruchów-Bobrowniki, Palaty-Dębicze).

OSTRZESZÓW

Miasto i Gmina Ostrzeszów w sumie otrzyma w tym rozdaniu blisko 9,4 mln zł: na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Ostrzeszowie (2.070.000 zł), rewitalizacja przestrzeni miejskiej w Ostrzeszowie (4.590.000 zł) i przebudowa ulic w centrum miasta Ostrzeszów (2.700.000 zł).

GRABÓW

Powody do radości mają też w Grabowie, do którego w ramach tego rozdania spłynie w sumie blisko 8,5 mln zł na dwa zadania drogowe, dotyczące modernizacji i przebudowy w sumie 15 odcinków dróg. Pierwszy (5 mln zł) dotyczy odcinków w miejscowościach: Grabów nad Prosną, Grabów Pustkowie, Palaty, Bukownica i Chlewo. Drugi – Kopeć, Skrzynki, Giżyce, Grabów, Bukownica, Marszałki i Bobrowniki. – To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców miasta i gminy – wyznał burmistrz Maksymilian Ptak

KRASZEWICE

Gmina Kraszewice otrzyma środki na trzy zadania: przebudowę ul. Leśnej w Kraszewicach oraz 4 odcinków na drogach lokalnych w gminie (2.470.000 zł), montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej (2.375.000 zł) oraz budowę i modernizację sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej na terenie gminy (3.372.500 zł).

 MIKSTAT

Samorząd Mikstatu otrzyma 8.360.000 zł na modernizację sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w ul. Ogrodowej, Odolanowskiej i Skrytej w Mikstacie i budowę sieci kanalizacyjnej w Mikstacie Pustkowiu – ciąg ul. Odolanowskiej oraz 2.475.000 zł na poprawę efektywności energetycznej poprzez termomodernizację budynków infrastruktury publicznej.

CZAJKÓW

Czajków otrzyma w sumie blisko 9,8 mln zł. Na budowę siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej (2.601.000 zł), przebudowę i modernizację dróg gminnych w Czajkowie, Klonie, Muchach i Mielcuchach (6.260.500) i przebudowę drogi gminnej Muchy – Salamony (906.441 zł). – Wielka radość w gminie Czajków – skomentował krótko wójt Henryk Plichta.

DORUCHÓW

Doruchów na montaż odnawialnych źródeł energii w budynkach użyteczności publicznej otrzyma 5.000.000 zł. Nie przeszedł natomiast drugi, opiewający na 30 mln zł wniosek na budowę sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

KOBYLA GÓRA

Gmina Kobyla Góra na przebudowę 5 ulic w miejscowości Kobyla Góra wraz z rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej otrzyma z Polskiego Ładu 8.550.000. – Każdy się cieszy. To pokaźne środki, które pomogą nam zrealizować te inwestycje – nie ukrywa wójt Berski. Teraz wiele zależy od wyników przetargów. –  Gdyby się udało sprzedać ,,Wagabundę’’, będą też środki na wkład własny – dodaje wójt. REDJeden komentarz z Miliony dla samorządów powiatu ostrzeszowskiego

  1. Czy powiat kończy sie na Prośnie, bo nie znalazłem żadnej drogi po tamtej stronie, którą starostwo zamierza remontowac z Polskiego Ładu?

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest