Menu główne

Mimo zakazu, w czwórkę pili w aucie piwo

Czterech mężczyzn z powiatu ostrzeszowskiego nie stosowało się do wprowadzonych 24 marca 2020 roku obostrzeń dotyczących poruszania i gromadzenia się osób. Postanowili spotkać się we czwórkę na piwo w samochodzie. Ukarano ich mandatami.

W minioną środę (25 marca) około godziny 20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie, że w Palatach ma stać pojazd, w którym grupka osób ma spożywać alkohol.

– Patrol podejmujący interwencję potwierdził, że w unieruchomionym pojeździe znajduje się czterech mężczyzn – mówi sierż. sztab. Adam Juszczak, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Panowie spotkali się tam wyłącznie w celach towarzyskich. Funkcjonariusze nie widzieli podstaw do ulgowego potraktowania mężczyzn. Ich nieodpowiedzialna imprezka nie tylko łamie wprowadzone zaostrzenia przepisów, ale też podnosi ryzyko epidemiologiczne. Cała czwórka została ukarana mandatami w wysokości 100 złotych każdy.

Przypominamy o treści Zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 roku. Wprowadza się całkowity zakaz gromadzenia się osób – nie licząc członków najbliższej rodziny. Respektujmy nowe przepisy dla dobra całego społeczeństwa i, co najważniejsze, nas samych.


Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest