Ministerstwo wprowadza obostrzenia epidemiczne w powiecie ostrzeszowskim i kępińskim

O planowanych obostrzeniach w 19 powiatach – w tym ostrzeszowskim i kępińskim – poinformował dzisiaj minister zdrowia Łukasz Szumowski.

MZ wprowadzi w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń – czerwony i żółty.

Większe, „czerwone” obostrzenia będą obowiązywały w powiatach: ostrzeszowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz, wieluńskim, pszczyńskim, w Rudzie Śląskiej, rybnickim, w Rybniku i pow. wodzisławskim.

Łagodniejsze, „żółte” rygory będą w powiatach: wieruszowskim, Jastrzębie Zdrój, jarosławskim, Żorach, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim i Przemyślu.

Rygorom mają podlegać przede wszystkim wydarzenia sportowe, kulturalne, rozrywkowe oraz transport zbiorowy, organizacja wesel i imprez rodzinnych oraz obowiązek noszenia maseczek wszędzie, nie tylko w pomieszczeniach.

W powiatach czerwonych w komunikacji zbiorowej będzie mogło podróżować tylko 50 proc. miejsc siedzących.

Uroczystości rodzinne zostaną ograniczone do 50 osób w strefie czerwonej i do 100 osób w strefie żółtej. Wprowadzony zostanie również rejestr wydarzeń.

Wiceminister Janusz Cieszyński zapowiedział również aktualizację wskaźników dwa razy w tygodniu. Rozporządzenie ma zostać opublikowane jeszcze w czwartek, a obostrzenia powinny zacząć obowiązywać od soboty.Jeden komentarz z Ministerstwo wprowadza obostrzenia epidemiczne w powiecie ostrzeszowskim i kępińskim

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest