Młodociane sprawczynie kradzieży złapane

Na przestrzeni około dwóch miesięcy w jednym ze sklepów w ostrzeszowskiej galerii dochodziło do licznych kradzieży. Pomimo zabezpieczonego monitoringu nie udało się ustalić tożsamości złodziei, aż do wczoraj. Gdy dwie młode dziewczyny weszły na teren sklepu, jedna z pracownic rozpoznała w nich sprawczynie kradzieży. Natychmiast powiadomiła policję.

Nieprawidłowości podczas rozliczenia towaru wzbudziły podejrzenia pracowników jednego ze sklepu w ostrzeszowskiej galerii. Gdy ujawnili oni brak części produktów, postanowili przejrzeć monitoring. Na jednym z nagrań widać, jak dwie młode dziewczyny dokonują kradzieży kosmetyków. W związku, z czym powiadomiono policję.

– Analiza większego zakresu materiału video z kamer monitoringu pokazała, że kradzieży było znacznie więcej – mówi sierż. Martyn Kowalczyk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Łączna wartość skradzionych rzeczy wyniosła ponad 1,5 tys. zł.

W trakcie prowadzonego dochodzenia mającego na celu ustalenie tożsamości sprawczyń, do KPP Ostrzeszów wpłynęło zawiadomienie, że odpowiedzialne za przywłaszczenie wróciły do sklepu. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce, zatrzymali dwie młode dziewczyny w wieku 14 i 13 lat (obie mieszkanki powiatu ostrzeszowskiego). Jak i poprzednio celem wizyty w sklepie była kradzież. Podczas zatrzymania przy złodziejkach znaleziono naszyjnik oraz gumkę do włosów. Małoletnie w trakcie przesłuchania przyznały się do zarzucanego im czynu. Teraz nad ich losem pochyli się sąd rodzinny.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest