Młodzi ludzie nie respektują obostrzeń dot. gromadzenia się – sypią się mandaty

SIEDLIKÓW – OLSZYNA – KOBYLA GÓRA – KRASZEWICE

Mimo wielu ostrzeżeń i apeli, młodzi ludzie nie przestrzegają nowych obostrzeń dotyczących gromadzenia się osób. Policjanci interweniowali w ten weekend aż pięć razy. Funkcjonariusze ani razu nie pouczyli sprawców. Posypały się mandaty i wnioski do Sądu.

W piątek około godziny 21 w Siedlikowie mandatami zostało ukaranych trzech młodych mężczyzn – spotkali się towarzysko. Natomiast około 22:30 w miejscowości Olszyna czwórka znajomych nie mogła wytrzymać bez swojej bliskości. Dzielnicowi poza przypomnieniem o nowych przepisach zaakcentowali powagę sytuacji mandatami.

W sobotę już około południa w Kobylej Górze tamtejsi funkcjonariusze musieli podjąć interwencję wobec czteroosobowej grupy. Każda z osób odeszła z mandatem. Natomiast po dwa mandaty na głowę, po 100 złotych każdy, dostało trzech mężczyzn, którzy około 17:00 na ulicy Norweskiej spożywali wspólnie alkohol.

Niechlubnymi rekordzistami byli jednak dwaj młodzi mężczyźni, którzy około godziny 19:50 zrobili sobie w centrum miejscowości Kraszewice popijawę. Jeden z mężczyzn przeprosił i przyjął mandat karny, natomiast drugi buńczucznie oznajmiał, że nikt nie ma prawa ograniczać jego swobody i może chodzić i pić, gdzie chce. Mężczyzna będzie miał okazję uargumentować swoje stanowisko przed Sądem Rejonowym w Ostrzeszowie, gdzie został skierowany wniosek o ukaranie go.

Nie maleje ilość osób zarażonych koronawirusem. Nie ulegną też zmniejszeniu kary za nieprzestrzeganie nowych przepisów dotyczących gromadzenia się osób. Policjanci nie będą korzystać z pouczeń dla osób, które przez swoją nierozwagę i lekkomyślność narażają innych na ekspozycję.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest