Menu główne

Mobilny punkt pobrań drive-thru 4 i 5 czerwca w Ostrzeszowie

4 i 5 czerwca 2020 r. dzięki staraniom władz samorządowych oraz decyzji Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, mieszkańcy Miasta i Gminy Ostrzeszów oraz powiatu ostrzeszowskiego, będą mogli bezpłatnie poddać się badaniom na obecność koronowirusa.

W mobilnym punkcie, bez wysiadania z samochodu pobierany będzie wymaz celem wykonania oznaczenia PCR w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2.

– Wszyscy mamy świadomość problemu, jakim jest koronawirus, dlatego moim zadaniem jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Zdecydowałem o optymalizacji czasu funkcjonowania diagnostyki w Gnieźnie i zaproponowałem uruchomienie dwudniowego drive-thru w Ostrzeszowie – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Do przeprowadzenia badania potrzebna jest telefoniczna kwalifikacja, którą przeprowadzać będzie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Zgłoszenia przyjmowane są od jutra pod numerem telefonu 61 65 68 075.

Punkt zostanie uruchomiony na parkingu przy Krytej Pływalni ul. Kąpielowa 5. Punkt poboru będzie funkcjonował w godzinach od 10:00 do 19:00.

Każdy z przebadanych mieszkańców otrzyma dostęp do wyników online, a w przypadku wyniku pozytywnego testu, informacja taka trafi do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrzeszowie.

Seniorzy oraz osoby, które samodzielnie nie będą mogły dotrzeć do punktu, mogą skorzystać z pomocy Straży Miejskiej telefon kontaktowy 607 245 446 oraz OSP Ostrzeszów – telefon kontaktowy 663 725 640.

fot. UMiG


Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest