Menu główne

Mówcy z I Liceum Ogólnokształcącego debatowali u Prezydenta RP (FILM)

O okrągłym stole przy okrągłym stole

Na zaproszenie Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej drużyna debat oksfordzkich I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie 5 lutego udała się do Pałacu Prezydenckiego, by wziąć udział w debacie pokazowej współorganizowanej przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców.

To wyróżnienie związane jest z sukcesami drużyny – wielokrotnego zwycięzcy turniejów na szczeblu ogólnopolskim. Oponentami byli reprezentanci II LO im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie. Teza debaty brzmiała: “Okrągły Stół był jedynym pokojowym sposobem obalenia komunizmu.”
Uczniowie debatowali w Sali Kolumnowej, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, wiceministra edukacji narodowej Macieja Kopcia, dyrektora Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dery, rzecznika prezydenta Błażeja Spychalskiego i innych znamienitych gości. Drużynie I LO kibicowali: dyrektor Delegatury Kuratorium w Poznaniu, oddziału w Kaliszu Violetta Słupianek, starosta ostrzeszowski Lech Janicki, dyrektor I LO Michał Błoch oraz uczniowie I LO.
Ciekawostka – o istocie i roli Okrągłego Stołu licealiści debatowali przy tymże historycznym okrągłym stole. Z założenia nie ogłoszono zwycięzcy, choć jury jednomyślnie wskazało na ostrzeszowskich licealistów jako drużynę, która lepiej przestawiła linię argumentacyjną i skontrowała argumentację adwersarza.
Drużynę debat oksfordzkich w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie prowadzi nauczycielka historii i WOS Kamila Maj.


3 komentarze z Mówcy z I Liceum Ogólnokształcącego debatowali u Prezydenta RP (FILM)

  1. Maria pisze:

    Wspaniala nasza mlodziez…jednak wojska sojuszu staly w gotowosci stlumienia opozycji solidarnosciowej w Ol

  2. Maria pisze:

    …zagrozenie wojsk sojuszu bylo…stali w gotowosci…….bankructwo kraju bylo ewidentne i jedynym wyjsciem bylo pokojowe oddanie wladzy i zmiany ustroju….bylo pokoja zmiana ustroju dzieki owczesnym swiatowym decydentom Gorbaczow,Kohl,Regan i JPII….oraz swiatowa ,zachodnia ludnosc wspierala nas

  3. zofia pisze:

    Wspaniała młodzież.gratuluję odwagi i mądrości i wiedzy w tak młodym wieku.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *