MUCHY: Gminny Dzień Kobiet

– Życzę wam słońca w oczach, uśmiechu na ustach, miłości w sercu i radości w duszy – mówił podczas obchodzonego w sobotę Gminnego Dnia Kobiet wójt Czajkowa Henryk Plichta. Wtórowali mu m.in. poseł Bożena Henczyca, europoseł Andrzej Grzyb i wicestarosta Zofia Witkowska.

W tym roku Gminny Dzień Kobiet zorganizowano w Muchach. – Dzień Kobiet to ważne święto, ponieważ ważna i ogromna jest rola kobiet w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym – przekonywał włodarz gminy.

– Takim moim hasłem, które powtarzam odkąd zostałam posłanką jest ,,Siła jest kobietą” – przypomniała poseł Bożena Henczyca. – I myślę, że my dobrze o tym wiemy, że zazwyczaj to my w domu jesteśmy silne dla naszych dzieci, dla naszych mężów, dla naszych rodzin. Potrafimy także jednoczyć ludzi wokół siebie.

Wicestarosta Zofia Witkowska przekazała życzenia w imieniu starosty Lecha Janickiego. – Kochane miłe panie, miłe kobietki. Z całego serca w imieniu pana starosty (…) przekazuję wam wszystkim całuski – mówiła. – On by to zrobił lepiej. Ja wam życzę miłe panie dużo miłości, dużo zdrówka, radości, cudownych dni, i żeby Dzień Kobiet był przez cały rok, żebyśmy były przez cały rok uwielbiane.

– Myślę, że to doroczne spotkanie, które odbywa się w gminie Czajków jest szczególne, ono ma szczególną atmosferę, dlatego chciałbym pogratulować tego corocznego wielkiego przedsięwzięcia i tak licznego spotkania – wyznał europoseł Andrzej Grzyb. – Przede wszystkim życzę wam dużo radości, dużo uśmiechów, zdrowia i podziękowań za te wszystkie inicjatywy, które panie robią.

Były oczywiście kwiaty, które dla wszystkich pań przekazywano na ręce prezes stowarzyszenia ,,Razem dla Czajkowa” Danuty Przybyłek, specjalny list dla każdej z pań od minister Andżeliki Możdżanowskiej oraz okazały tort ufundowany przez wójta Henryka Plichtę, przewodniczącego rady Andrzeja Puchałę i sekretarza gminy Pawła Galbierczyka. I huczna zabawa. JUR

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu Tygodnia

Autor filmu: Marcin BednarekZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest