MYŚLNIEW: Policjanci ratowali zaklinowanego w ciągniku mężczyznę

Mnóstwo strachu najadł się rolnik, który za pomocą holu próbował wyrwać z pryzmy obornika drugi ciągnik rolniczy. W którymś momencie jego ciągnik stanął na dwóch tylnych kołach, co skutkowało zaklinowaniem mężczyzny w kabinie pojazdu.

Do nietypowej interwencji doszło 27 września 2019 roku około godziny 16,30 w miejscowości Myślniew (gm. Kobyla Góra).

– Patrol funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Kobylej Górze wykonując czynności służbowe zauważył na terenie jednego z gospodarstw podniesiony na około dwa metry ciągnik rolniczy marki Ursus, a w zasadzie jego przednie zawieszenie – mówi kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Tuż za pojazdem, w oborniku znajdował się drugi ciągnik, tzw. ,,sześćdziesiątka” która z kolei był przewrócony na lewy bok. Funkcjonariusze widząc niecodzienne ustawienie pojazdów postanowili wejść na teren gospodarstwa i sprawdzić, czy nie doszło do jakiegoś nieszczęścia. – Mundurowi chodząc po obejściu szukali właściciela posesji, jednakże oprócz zwierząt domowych nikogo nie zastali – relacjonuje Jakubowska.
Sprawa wyjaśniła się, kiedy funkcjonariusze podeszli bliżej pojazdu, gdzie w kabinie Ursusa zauważyli przerażonego mężczyznę. Ten wyjaśnił im, że podczas wyciągania pojazdu rolniczego za pomocą liny przymocowanej do drugiego pojazdu zakopał się tylną osią, co doprowadziło do podniesienia przednich kół w kierowanym przez niego traktorze. Na domiar złego w pojeździe zablokowały się drzwi, co uniemożliwiło wyjście z kabiny. – Uwięziony w kabinie ciągnika 65-latek był tak przerażony całą sytuacją, że nie mógł nawet ruszać nogami. Policjanci szczęśliwie wyciągnęli na barkach 65-latka, który na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń ciała.

Mężczyzna podziękował za pomoc, gdyż w jego ocenie znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Dalsza akcja ratunkowa, tym razem pojazdów rolniczych, została przeprowadzona przez sąsiadów 65-latka.Jeden komentarz z MYŚLNIEW: Policjanci ratowali zaklinowanego w ciągniku mężczyznę

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest