MYŚLNIEW: Pożar poszycia leśnego

23 maja o godz. 11 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie wpłynęła informacja o pożarze poszycia leśnego na terenach leśnych zlokalizowanych Myślniewa.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie na miejsce zdarzenia zadysponował 4 zastępy straży pożarnej: dwa z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Ostrzeszowa oraz dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej Kobyla Góra. – Pierwsze przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej zastały pożar poszycia leśnego na powierzchni ok. 0,5ha – mówi mł. ogn. Tomasz Szmaj, rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie.

Działania straży pożarnej polegały na przeprowadzeniu rozpoznania i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie podano dwa prądy gaśnicze oskrzydlające na front pożaru. Po dojeździe kolejnych sił i środków  podano kolejne trzy prądy gaśnicze na front pożaru. Podjęty zamiar taktyczny przyczynił się do zaprzestania rozprzestrzeniania pożaru. Podczas dogaszania samolot nadleśnictwa dokonał jednego zrzutu wody na pogorzelisko. Po dogaszeniu zarzewi ognia działania zakończono. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia przez osoby imiennie nieustalone.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest