Na Końcu Świata stanął pomnik ,,Pamięci Ludzkości, która nie patrzyła w górę’’

Na Końcu Świata w gminie Kraszewice pojawił się niezidentyfikowany pomnik, który przypomina meteoryt. Skąd się wziął i co symbolizuje? Czy to właśnie tam dojdzie do zagłady naszej planety? Czy to początek wydarzeń przedstawionych w najnowszym filmie Netflix ,,Nie patrz w górę’’? W sumie, kogo to obchodzi – kiedy możemy napić się smacznej kawusi.

,,Pamięci Ludzkości, która nie patrzyła w górę’’ – te słowa widnieją na pomniku postawionym przez Netflix w miejscowości Koniec Świata. Monument jest największym monolitem chromowanym natryskowo w Polsce. Waży 1700 kilogramów, ma 4 metry wysokości, przedstawia meteoryt i nawiązuje tym samym do ogromnego zagrożenia, przedstawionego w najnowszym filmie ,,Nie patrz w górę’’ w reżyserii Adama McKay’a.

W filmie McKay’a naukowcy Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) i dr Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) odkrywają, że po systemie słonecznym krąży kometa. Problem w tym, że znajduje się ona na kursie kolizyjnym z Ziemią. Jakby tego było mało, niewiele osób się nią przejmuje, a społeczeństwo zmanipulowane słowami polityków (Meryl Streep) zamiast zatrzymać się i “spojrzeć w górę”, skupia się na obracaniu zagrożenia w żart i czerpaniu z niego zysków. Zbliżająca się do naszej planety kometa wielkości Mount Everest to klikalny temat show-biznesowy czy niepowtarzalna okazja do zrobienia.

Postawienie pomnika to dodatkowa, poza samą nazwą miejscowości, atrakcja turystyczna, która przyciągnie jeszcze więcej turystów do Końca Świata. Nieważne, czy widziałeś już film ,,Nie patrz w górę’’ – wybierz się na wycieczkę i zobacz pomnik na własne oczy! Od 29 grudnia możesz również odebrać wyjątkowe pamiątki w Urzędzie Gminy Kraszewice. Gadżety będą dostępne do wyczerpania zapasów w godzinach 8:00 – 16:00 od poniedziałku do piątku na hasło: „Ja w sprawie Końca Świata”.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest