Nad powiatem przeszła nawałnica

22 czerwca między godziną 13 a 16 na terenie powiatu ostrzeszowskiego straż pożarna odnotowała 8 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnie wiejącego wiatru oraz burzy, jaka przeszła przez powiat ostrzeszowski. Najwięcej strat powstało na terenie gminy Mikstat.

Pięć przypadków dotyczyło interwencji związanych z usuwaniem zagrożenia w postaci drzew i konarów, które znalazły się przy jezdniach. Jedno zdarzenie dotyczyły również strat materialnych.

– W miejscowości Biskupice Zabaryczne został częściowo zerwany dach z budynków gospodarczych. W sumie zerwane zostało około 100 m2 pokrycia dachowego. Tam strażacy przy użyciu plandeki zabezpieczyli zniszczoną część dachu – mówi mł. ogn. Radosław Gatkowski, rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie.

W Głuszynie na wskutek silnych opadów została zalana hala produkcyjna obróbki drewna, strażacy za pomocą pompy szlamowej wypompowali wodę z pomieszczenia.

We wszystkich tych zdarzeniach na szczęście nikt nie ucierpiał, a straty jakie powstały w ich wyniku oszacowano na 25 000 zł
W działaniach łącznie uczestniczyło 9 zastępów w sile 40 strażaków.

Fot. KP PSP OstrzeszówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest