Nasz Norbert rekordzistą Polski

Pochodzący z Klonu (gm. Czajków) łyżwiarz Norbert Piekielny pobił rekord Polski w biegu godzinnym. Poprzedni został ustanowiony w 1985 roku. – Na szczęście byłem dobrze przygotowany i chodź ta godzina trwała wieczność, plecy piekły jak podczas zbierania ziemniaków, to udało się dość zdecydowanie pobić rekord – wyznaje.

Norbert zaczynał jako lekkoatleta w LKS Orkan Ostrzeszów osiągając fantastyczne wyniki w biegach długich. Później również z sukcesami próbował swoich sił w kolarstwie. Obecnie robi wszystko, aby w łyżwiarstwie móc reprezentować Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

– Rekord Polski w jeździe godzinnej miał już swoją legendę? – mówi Norbert Piekielny. – Jazda w łyżwiarskiej, niezbyt wygodnej pozycji przez godzinę to nie taka łatwa sprawa, to raz. Druga sprawa to oczywiście wytrzymałość i silna głowa. W tym roku tak naprawdę zaczynam swoją przygodę z łyżwami, udało mi się osiągnąć kilka zaskakujących wyników, które zawdzięczam tak naprawdę mojej sportowej przeszłości. Przeszłości, ponieważ okazało się, że moja wytrzymałość jest na bardzo wysokim poziomie w porównaniu do innych łyżwiarzy. Niestety mam około 10 lat straty w technice do moich rywali i nad intensywnie tym pracuje.

Okazuje się, że do próby podejścia do rekordu namówił Norberta jego trener Wiesław Kmiecik (trener mistrza olimpijskiego Zbigniewa Bródki), który ocenił jego wytrzymałość na wystarczającą, żeby ustanowić ten rekord.

– Sam bieg był dość trudny, podczas jazdy bałem się, że w którymś momencie moje nogi przestaną mnie słuchać i nie dam rady utrzymywać założonych czasów na poszczególnych rundach – wyznaje Norbert. – Na szczęście byłem dobrze przygotowany i chodź ta godzina trwała wieczność, plecy piekły jak podczas zbierania ziemniaków, to udało się dość zdecydowanie pobić rekord. Po osiągnięciu linii mety poczułem ulgę i ogromną radość, że wszystko udało wykonać według naszego planu. WK

WIĘCEJ: We wtorkowym wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest