Nękał byłą żonę – został aresztowany

Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec 70-letniego mężczyzny, który przez ostatnie pół roku uporczywie nękał swoją byłą żonę.

W miniony czwartek (15 kwietnia) około godz. 23.30 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zostali skierowani na interwencję domową na terenie gminy Kobyla Góra.

– Jak ustalono, pomiędzy byłymi małżonkami doszło do sprzeczki, lecz w obecności funkcjonariuszy doszli do porozumienia, a prowokator incydentu został pouczony o zachowaniu zgodnym z prawem – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Jednak mężczyzna niedługo po odjeździe policji zaczął ponownie się awanturować. Z uwagi na powyższe na miejsce skierowano patrol, który w związku z agresywnym zachowaniem 70-latka podjął decyzję o jego zatrzymaniu.

Okazało się również, że mężczyzna w okresie od listopada 2020 roku do chwili zatrzymania uporczywie nękał 66-letnią pokrzywdzoną, od której przyjęto zawiadomienie o przestępstwie.

W miniony piątek Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie przedstawił sprawcy zarzut przestępstwa stalkingu, czyli uporczywego nękania innej osoby, natomiast na sobotnim posiedzeniu Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec 70-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest