Nie żyje 24-letni mieszkaniec grabowskiej gminy

Kierujący audi 24-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną zginął w nocy z minionej niedzieli na poniedziałek na obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 24 lutego około godz. 2.15. na obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Strażacy, którzy dotarli na miejsce zdarzenia ustalili, że na lewym pasie drogi znajdowały się dwa samochody: audi i dostawczy fiat ducato, które uszkodziły barierę energochłonną. Kierowca busa (21-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego) opuścił pojazd o własnych siłach i rozpoczął reanimację kierującego audi.

– Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pomagali zespołowi ratownictwa medycznego w prowadzeniu reanimacji – mówi bryg. Krzysztof Biernacki, rzecznik prasowy KP PSP w Ostrowie Wlkp.

Okazało się, że kierowcą audi był 24-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną. Niestety, mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł.

– Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący audi 24-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego prawdopodobnie podjął manewr wyprzedzania jadącego przed nim fiata ducato, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne – mówi sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

Akcja ratownicza trwała 3,5 godziny, obok Zespołu Ratownictwa medycznego i Policji brały w niej udział 3 zastępy JRG PSP w Ostrowie Wlkp. RED

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest