Nie żyje kierujący motocyklem marki Honda 36-letni mieszkaniec gminy Grabów

36-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną zginął w wypadku, do jakiego doszło na krajowej ,,jedenastce” w Witaszyczkach (gm. Jarocin).

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dzisiaj (20 września) około godziny 15 na drodze krajowej nr 11 w podjarocińskich Witaszyczkach, gdzie kierujący motocyklem marki Honda zderzył się z volkswagenem passatem.

– Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kiedy kierująca volkswagenem passatem mieszkanka gminy Żerków skręcała w lewo na teren swojej posesji, w pojazd uderzył wykonujący manewr wyprzedzania kierowca motocykla – mówi st. asp.  Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Kierujący motocyklem doznał poważnych obrażeń ciała. Mimo podjętej na miejscu reanimacji – mężczyzna zmarł.

Z pierwszych informacji wynikało, że choć motocykl był na ostrzeszowskich numerach rejestracyjnych, to jednak jego kierowca był mieszkańcem powiatu poznańskiego. W niedługim czasie okazało się jednak, że jest to mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną. – Ofiara wypadku to 36-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego – poinformowała st. asp.  Agnieszka Zaworska.

Pas w kierunku Poznania był zablokowany, ruch odbywał się wahadłowo. – Na razie trudno wskazać, kto poniósł winę na drodze – dodaje Zaworska. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzi KPP w Jarocinie.

fot. Adam Majewski

 Jeden komentarz z Nie żyje kierujący motocyklem marki Honda 36-letni mieszkaniec gminy Grabów

  1. Motocykl jechal za wolno. Kierujacy passatem z tego powody nie mogla go dostrzec….ostatnio idiota na turystyku wyprzedzil mnie na przejści dla pieszych, poczym jak pizda jechal 2 metry przede mną. Myslec bezmozgi na dwoch kolkach!

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest