Nieletni motorowerzyści uciekali przed radiowozem

W minioną sobotę w Niedźwiedziu funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP zauważyli dwie osoby poruszające się motorowerami, które na widok oznakowanego radiowozu natychmiast zawróciły. Okazało się, że jednośladami jechali nieletni, ktorzy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami.

– Policjanci niezwłocznie udali się za wyżej wymienionymi – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Motorowerzyści poruszali się zarówno drogami publicznymi jak i dukatami leśnymi, co jakiś czas oglądając się za siebie. W momencie, gdy policjanci zrównali się z nimi, funkcjonariuszka przez okno radiowozu podała im sygnał do zatrzymania się, który zlekceważyli.

Jak mówi rzecznik, podczas ucieczki osoby te spowodowały zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ponieważ znajdując się na drogach podporządkowanych, zbliżając się do skrzyżowania nie zachowywali żadnych środków ostrożności, poruszali się z nadmierną prędkością, nie zwracając uwagi czy na drodze znajdują się inni uczestnicy, niemal doprowadzając do potrącenia jadącego rowerem mężczyzny.

Zatrzymanych w miejscowości Marydół uciekinierów wylegitymowano. Kierujący to 15 i 16 letni mieszkańcy gm. Grabów. Z uwagi na fakt, iż zatrzymane osoby są nieletnie, na miejsce wezwano rodziców, w obecności których poddano ich badaniu na trzeźwość. Nie byli pijani.

W trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się, że oboje nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami, którymi się poruszali. Ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. RED

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest