O alienacji rodzicielskiej przed ostrzeszowskim Sądem (FILM)

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w zorganizowanej dzisiaj, w parku obok Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie, manifestacji dotyczącej alienacji rodzicielskiej.

 O alienacji rodzicielskiej i jej skutkach mówili ojcowie: Dawid Sobieraj i Radosław Grzesik. – Ludzie, jak opowiadamy o tym – nie wierzą, że to jest w ogóle możliwe w środku Europy, w Polsce, w kraju cywilizowanym… – przekonywali.  Nie ukrywali też, że wybór miejsca pikiety ma znaczenie. – Celowo robimy to tutaj, w okolicy Sądu, w okolicy Starostwa, żeby ludzie, którzy są odpowiedzialni za tę sytuację też usłyszeli o tym, że nie zgadzamy się z tym, że nie pozwalamy na krzywdzenie naszych dzieci – mówił Dawid Sobieraj.

Alienacja rodzicielska to zespół świadomych zachowań prowadzących do powstania zaburzeń w relacjach między dzieckiem a co najmniej jednym rodzicem w sytuacji rozpadu rodziny i nieprawidłowego funkcjonowania prawa rodzinnego i jego instytucji. – Alienacja rodzicielska może przyczyniać się do powstawania u dziecka zaburzeń zdrowotnych, emocjonalnych, rozwojowych oraz zaburzeń dot. jego zachowania. Bywa stosowana głównie przez jednego z opiekunów, ale również uczestniczy w tym rodzina: babcia, dziadek itd. Niejednokrotnie jest ukrywana pod określeniem konfliktu lub walki rodziców – przekonywał Sobieraj.

– Tysiące polskich alienowanych dzieci cierpi latami traumę rozdzielenia i ,,żałobę’’ po jednym z rodziców, w zupełnej ciszy i milczeniu, z reguły za swoim ojcem alienowanym z życia dziecka przez sądy rodzinne na żądanie lub życzenie matki, bądź zredukowane to jest do widzeń i prezentów – mówił Radosław Grzesik. (…)

– Nie odbierajcie dzieciom ojców – zaapelowała do wszystkich kobiet i matek Pamela. – Mówię to ja, dziecko, które nie widziało swojego ojca przez prawie 10 lat. Mówię to ja, dziecko, które codziennie pisało listy, czekało, modliło się o to, żeby tatuś był. Mówię to ja, dziecko, które ma teraz 28 lat a nadal czuje się jak ta 5-letnia dziewczynka, której nikt nie odda tych utraconych lat z tatą…     

W sumie w pikiecie wzięło udział ponad 100 osób.

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu TygodniaJeden komentarz z O alienacji rodzicielskiej przed ostrzeszowskim Sądem (FILM)

  1. Dobrze, że ostrzeszów ma sędzinę nazwiskiem Zając , która nie ulega kłamstwom wyrafinowanym matkom. Szukającym tylko kasy od ex partnera, ale dba tez o prawa ojców i dzieci. Moja ex nie chciała rechabilitowac córki bo jak twierdziła „ nie ma takiej potrzeby”. Odziwo w kolejnym pozwie o alimenty podnosi rechabilitacje i wymianę akumulatora jako nadrzędny powód …

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest