Obaj byli pijani, ale… kierował ten młodszy

Mundurowi zatrzymali w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia dwóch mężczyzn w związku z podejrzeniem kierowania przez nich pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Gdy tylko wytrzeźwieli, policjanci ustalili który z nich kierował autem. Podejrzanemu grozi kara nawet do dwóch lat więzienia.

W minioną niedzielę około godz. 1 w nocy dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że w Siedlikowie samochód osobowy marki Seat wjechał do rowu, i że jego kierowca najprawdopodobniej znajduje się w stanie nietrzeźwości.

– Policjanci na miejscu zdarzenia potwierdzili treść zgłoszenia – mówi kom. Ewa Jakubowska, rzecznik KPP w Ostrzeszowie. – Przy aucie stały dwie osoby, które znajdowały się pod znacznym wpływem alkoholu – dodaje.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.
Jeden z nich to 23-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra, u którego przeprowadzone badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu. Drugi – 40-letni mieszkaniec tej samej gminy – wydmuchał aż 3 promile.

Sprawcy, gdy tylko wytrzeźwieli, zostali przesłuchani. Okazało się, że w dniu zdarzenia za kierownicą seata siedział 23-latek, który usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał.

Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest