Obchodzący 90. urodziny profesor Jan Ślęk i jego Orkiestra w Ostrzeszowie (FILM)

27 października w Ostrzeszowie odbył się XV Koncert Muzyki Wiedeńskiej, gdzie na ostrzeszowskiej scenie wystąpiła Wrocławska Orkiestra Festiwalowa im. Johana Straussa pod dyrekcją prof. Jana Ślęka.

Orkiestrę poprowadził niestrudzony, wciąż pełny energii pomimo sędziwego wieku dyrygent prof. Jan Ślęk. W listopadzie Pan Jan obchodzi swoje 90. rocznicę urodzin!

Koncert uświetnili soliści, którzy są gwiazdami europejskich scen operetkowych. Pani Paulina Pfeiffer sopranistka to Solistka Królewskiej Opery w Sztokholmie. Występowała m.in. na ceremonii wręczenia Nagrody Nobla w Sztokholmie, Ystad Teater, Folkoperan, Bluebeard’s Castle w Bogocie, Théâtre du Châtelet, Pałacu Królewskim i Kungliga Operan w Sztokholmie.

Podobnie jak w poprzednich latach, koncert poprowadził znany i lubiany językoznawca, prof. Jan Miodek, którego barwne opowieści przybliżyły atmosferę starego Wiednia.

Wiktor Kuzniecow jak zwykle wystąpił w roli Pierwszego Skrzypka. To Zwycięzca Ogólnokrajowego Konkursu Skrzypcowego im. Lysienko, laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im H. Wieniawskiego w Poznaniu i N. Paganiniego w Genue. Związany z Wrocławską Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum” i Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W ciągu ostatnich 10 lat wraz z zespołem dał około 400 koncertów, miedzy innym grając w Filharmonii Berlińskiej czy w Lajeszale w Hamburgu.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest