,,Oceanik” rusza już w najbliższą sobotę

Po 3 miesiącach wymuszonej pandemią przerwy, w najbliższą sobotę otwarta zostanie Kryta Pływalnia ,,Oceanik” w Ostrzeszowie.

Straty, jakie przyniósł związany z koronawirusem przestój szacuje się na około 300 tys. zł. Najpewniej byłyby większe, jednak – co podkreśla kierownik pływalni Marcin Kasprzak – dzięki temu, że niecka basenu jest wykonana ze stali, można było spuścić wodę i utrzymać obiekt przez ten okres w całkowitym bezruchu, co nie zagrażało stanowi niecki, ani też nie wymagało ciągłego uzdatniania wody.

– Po 3-miesięcznej przerwie, która trwała od 12 marca możemy państwa ponownie zaprosić na obiekt Krytej Pływalni ,,Oceanik” w Ostrzeszowie – mówi kierownik. – Jesteśmy przygotowani, mamy potwierdzone wyniki badań wody, tak że obiekt jak najbardziej jest przygotowany i jest bezpieczny.

Marcin Kasprzak przypomina o obostrzeniach, jakie obowiązywać będą na pływalni. Są to m.in. konieczność zachowania odległości 2 m czy to, że na jednym torze przebywać będą mogły 4 osoby. – Na naszym obiekcie praktycznie na każdym kroku znajdziecie państwo punkty dezynfekcyjne – dodaje. Trzeba również pamiętać, że nie wszystkie urządzenia będą czynne. Z użytkowania będzie wyłączona strefa odnowy biologicznej.

Kierownik pływalni podkreśla, że nie ma żadnego zagrożenia, jeżeli chodzi o wodę. Koronawirus nie przenosi się drogą wodną. Bezpieczeństwo zapewnia też system uzdatniania wody. WKZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest