Oddział wewnętrzny ostrzeszowskiego szpitala wznawia działalność

Już od jutra (25 maja) Oddział Wewnętrzny ostrzeszowskiego szpitala rozpoczyna normalną pracę. Badania nie wykazały, aby ktokolwiek z pacjentów i personelu szpitala był zakażony Covid-19.

Przypomnijmy, 18 maja w godzinach przedpołudniowych na oddział wewnętrzny ostrzeszowskiego szpitala przyjęty został pacjent, u którego ostatecznie stwierdzono zakażenie COVID-19.

Mężczyzna nie wykazywał charakterystycznych objawów COVID-19, nie miał podwyższonej temperatury, ani duszności. Pacjent został skierowany na Oddział Wewnętrzny, gdzie podczas procesu diagnostycznego lekarze nabrali podejrzeń co do możliwego zarażenia chorego koronawirusem. Dopiero badania wykazały zmiany w płucach charakterystyczne dla COVID 19, w związku z czym około północy pacjent został przetransportowany do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Wynik potwierdzający zakażenie Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia otrzymało w niedzielę ok. godz. 21:00.

W związku z zaistniałą sytuacją Oddział Wewnętrzny został zamknięty – wstrzymano wszystkie wypisy oraz przyjęcia. 22 maja od zamkniętych na oddziale pacjentów i personelu medycznego pobrano próbki do badań. Dzisiaj do Ostrzeszowa dotarła pomyślna wiadomość – wszystkie wyniki są ujemne.

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest