Opiekując się starszą kobietą okradała domowników z pieniędzy

Ostrzeszowscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku kobietę, która opiekując się starszą osobą wykorzystywała nieuwagę domowników i okradała ich z pieniędzy. Przez okres dwóch miesięcy opiekunka ukradła łącznie 1600 zł.

– Nieuczciwa opiekunka to 37-letnia mieszkanka gminy Ostrzeszów, która została zatrudniona do opieki przy starszej kobiecie. Sprawczyni pracę rozpoczęła w lutym 2019 r. w jednym z prywatnych domów na terenie gminy Ostrzeszów, a do jej zdań należało opiekować się starszą kobietą. Jak się okazało, prócz rzetelnej opieki nad starszą osobą, 37-latka równie rzetelnie okradała innych domowników – mówi kom. Ewa Jakubowska, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Kryminalni ustalili, że opiekunka od lutego 2019 r. systematycznie kradła pieniądze domowników, które były pozostawiane w różnych miejscach w mieszkaniu. Pieniądze, które zabierała to były banknoty o nominalne 100 zł. Przez okres dwóch miesięcy 37-latka łącznie ukradła 1600 zł.

W chwili zatrzymania śledczy ujawnili przy nieuczciwej kobiecie 800 zł, które zwrócili pokrzywdzonym. Podejrzana usłyszała już zarzuty kradzieży cudzego mienia, do których się przyznała. Grozi jej do 5 lat więzienia.Jeden komentarz z Opiekując się starszą kobietą okradała domowników z pieniędzy

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest