Orkiestry dęte opanowały Czajków

Już po raz XI w Czajkowie odbył się Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Kto był, na własne uszy przekonał się o tym, że – jak śpiewała Halina Kunicka – jest w orkiestrach dętych jakaś siła. I to jaka.

W tym roku do Czajkowa zjechały: Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń, Orkiestra Dęta przy OSP w Kraszewicach, Orkiestra Dęta ,,Don Bosco’’ w Marszałkach, Orkiestra Dęta NOK Nekla, Miejska Orkiestra Dęta w Ostrzeszowie, ,,Wiwat’’ Orkiestra Dęta i Mażoretki działające przy Gminie Żelazków. Nie zabrakło oczywiście gospodarzy – Gminnej Orkiestry Dętej w Czajkowie. Wszystkie wykonały wspólnie trzy utwory: hejnał Przeglądu (pod batutą Krzysztofa Sowy), ,,Orkiestry Dęte’’ (Piotr Kaczor) i marsz ,,Czajkowianka’’ (Marcin Nawotny). Dodatkową atrakcją Przeglądu był niewątpliwie występ Zespołu Tańca Ludowego ,,Swojacy’’.
Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla dzieci: dmuchane zamki, punkty gastronomiczne (napoje, lody, popcorn, wata cukrowa, dania z grilla), a druhowie z jednostek OSP w Czajkowie i Mielcuchach zaprezentowali swoje wozy bojowe. REDZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest